12jul kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Martin Corfix

 

19jul kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Per Erik Bohlbro

 

26jul kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Esther Nielsen

 

02aug kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Esther Nielsen

 

09aug kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Carsten Mulnæs

 

15aug kl. 10:00

Konfirmation af hold 1 ved Martin Corfix, Uggeløse Kirke

 

15aug kl. 11:30

Konfirmation hold 2 ved Martin Corfix, Uggeløse Kirke

 

16aug kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Martin Corfix og Christina Seersholm

Vi har indsættelse af vores vikar præst Christina Seersholm

16aug kl. 14:00

Sommerkoncert i Præstegårdshaven

Genforeningskoncert i Lynge præstegårdshave med ”Genforenings Oktetten” >

17aug kl. 19:00

Orienteringsmøde vedr. Menighedsrådsvalg 2020

Menighedsrådet vil orientere om sit arbejde og om det

kommende menighedsråds >

22aug kl. 10:30

Konfirmation af hold 3 ved Martin Corfix, Uggeløse Kirke

 

23aug kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

 

26aug kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

 

30aug kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

 

05sep kl. 10:00

Konfirmation af B-klasse, hold 1 , Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

 

05sep kl. 11:30

Konfirmation af B-klasse hold 2, Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

 

06sep kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

 

13sep kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

 

15sep kl. 19:00

Valgforsamling Menighedsrådsvalg 2020

 

20sep kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Martin Corfix

 

26sep kl. 10:00

Konfirmation A-klasse hold 1 ved Christina Seersholm, Uggeløse Kirke

 

26sep kl. 11:30

Konfirmation klasse A, hold 2 ved Christina Seersholm, Uggeløse Kirke

 

27sep kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

 

28sep kl. 14:00

Miniknfirmander/Ridderskole for 3. klasses børn

 

29sep kl. 14:00

Minikonfirmander/Ridderskole for 3. klasses børn

 

30sep kl. 14:00

Minikonfirmander/Ridderskole for 3 klasses børn

 

01okt kl. 14:00

Minikonfirmander/Ridderskole for 3. klasses børn

 

02okt kl. 14:00

Minikonfirmander/Ridderskole for 3. klasses børn

 

02okt kl. 17:00

Afslutning på Ridderskole i Uggeløse Kirke ved præsterne

Minikonfirmanderne bliver slået til riddere

04okt kl. 10:30

Høstgudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Martin Corfix

 

08okt kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

 

11okt kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

 

18okt kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Martin Corfix

 

22okt kl. 17:00

Familiegudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

En familievenlig gudstjeneste og gudstjenesten spiser vi sammen i >

25okt kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Christina Seersholm

 

29okt kl. 19:00

Aftensang i Uggeløse Kirke ved Martin Corfix

 

01nov kl. 17:00

Alle helgens gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved

 

05nov kl. 17:00

Familiegudstjeneste/Halloween i Uggeløse Kirke ved

 

08nov kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved

 

12nov kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

 

15nov kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Martin Corfix

 

17nov kl. 09:00

Evt. Menighedsrådsvalg 2020

 

22nov kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved

 

26nov kl. 19:00

Aftensang i Uggeløse Kirke ved

 

29nov kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Martin Corfix

 

01dec kl. 15:00

Adventsandagt i Præstegårdslængen ved Martin Corfix

 

06dec kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved

 

08dec kl. 19:30

Julekoncert i Uggeløse Kirke

 

13dec kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved

 

13dec kl. 17:00

De Ni læsninger-Luciaoptog i Uggeløse Kirke ved

 

20dec kl. 10:30

Gudstjeneste i Uggeløse Kirke ved Martin Corfix

 

02jul kl. 14:30

Velsignelse i Uggeløse kirke